לימודי בית הספר 'זרימת המכחול' מתקיימים בכפר הירוק, הוד השרון ורעננה.

הציור והקליגרפיה הסינית יפנית הינם ציור של הרוח. משיכת המכחול מבטאת את נפשו של היוצר - המפיח חיים בקו. מדובר בעיסוק מדיטטיבי בו היוצר מתבונן בעצמו דרך עבודתו ומתרוקן ממחשבות. משיכת המכחול של המזרח נעשית באחת, ללא היסוס או התלבטות, תוך התמסרות לזרימה הטבעית ולאותנטיות.

הקליגרפיה והציור במזרח מהווים המשך ישיר של "אמנות החיים" ומשמשים כלי לרכישת שליטה עצמית מחד אל מול שחרור וספונטניות מאידך.

עיסוק זה מתאים ומותאם לכל גיל ואינו דורש ניסיון קודם באמנות או ידע בשפה הסינית או היפנית.

אוריין עינת-צפניוק חייתה ביפן ולמדה שם את אמנות הציור והקליגרפיה הסינית יפנית. מלמדת בארץ אמנות זו מזה שנים. מנהלת את בית הספר 'זרימת המכחול' אשר לו 3 שלוחות: הכפר הירוק, הוד השרון, רעננה.
שלחו לי הודעה
* שם:
* טלפון:
* דוא"ל:
* תוכן:
 
מפה
לחצו להגדלה

חדש! הצטרפו וקבלו המלצות,

הטבות ואטרקציות ישירות למייל!

מידע נוסף

נתונים כלליים
איפה?
רמת השרון, הכפר הירוק 1
גילאים:
מבוגרים
מגיע עד הבית?
לא
מידע נוסף:
"זרימת המכחול"- ציור וקליגרפיה סינית יפנית -לימודים וסדנאות

הקליגרפיה והציור הסיניים - יפניים מהווים חלק משמעותי מתרבות המזרח מזה אלפי שנים. ייחודה של אמנות הציור והכתב הסיני יפני הוא בחד פעמיות ובמיידיות של משיכת המכחול, אותנטיות והתמסרות לזרימה הפנימית, הדגשת התנועה והשינוי - המאפיינים גם את החיים עצמם.

הציור והקליגרפיה הסינית יפנית הינם "מראה" של היוצר ומהווים ציור של הרוח. משיכת המכחול, מבטאת את נפשו של היוצר - המפיח חיים בקו. מדובר בעיסוק מדיטטיבי בו היוצר מתבונן בעצמו דרך עבודתו ומתרוקן ממחשבות. משיכת המכחול של המזרח נעשית באחת, ללא היסוס או התלבטות, תוך התמסרות לזרימה הטבעית ולאותנטיות.

הקליגרפיה והציור במזרח מהווים המשך ישיר של "אמנות החיים" ומשמשים כלי לרכישת שליטה עצמית מחד אל מול שחרור וספונטניות מאידך.

העיסוק בקליגרפיה ובציור הסיני-יפני מקנה:

• שיפור המיקוד והריכוז ("כאן ועכשיו")
• הקניית משמעת ושליטה עצמית
• שיפור האיזון הפנימי
• רוגע ומדיטציה
• שיפור יכולת ההתבוננות
• שבירת תבניות חשיבה והרגלים (פריצת גבולות ה"אני")
• חדוות יצירה, עשייה מגוונת ואותנטית
• הרחבת אופקים


הלימודים:

אנו נלמד את טקס הכתיבה המדיטטיבי של המזרח ונתרגל את משיכות המכחול אשר שאבו השראה מן הטבע. נלמד לכתוב עם המכחול והדיו בצורה מאוזנת סימניות ומשפטים בסגנונות שונים ונרגיש את האנרגיה המיוחדת של המילה הכתובה בדיו. נלמד גם את משיכות המכחול של הציור הסיני ואת כלליו, נבין ונטמיע את האסתטיקה המיוחדת של ציורי המזרח. הכל, בהרמוניה נפלאה עם המכחול והדף הלבן.

נלמד את משמעות וחשיבות הציור והקליגרפיה במזרח וניווכח כמה הם מועילים גם לנו. נתוודע לתרבות מרתקת, לפילוסופיה והקשר שלה לאסתטיקה של המזרח ולדרכי חשיבה אחרות.

הלימודים מתאימים ומותאמים לכל גיל ואינם דורשים ניסיון קודם באמנות או ידע בשפה הסינית או היפנית. הלימודים נעשים בקבוצות קטנות או באופן פרטני, לפי קצב התקדמות אישי.

הסדנאות:

הסדנאות מיועדות ומותאמות לגיל הבוגר, לנוער, או לילדים.

סדנא חווייתית בה נתנסה במשיכות המכחול החופשיות והמרגיעות של הכתיבה והציור - בדרך המסורתית במכחול ובדיו.
נתוודע לתרבות מרתקת, לפילוסופיה והקשר שלה לאסתטיקה של המזרח ולדרכי חשיבה אחרות. ניווכח כי פילוסופיה זו רלוונטית גם לנו. נטעם מיופיים של ציורי המזרח והפילוסופיה שלהם.

הסדנה יכולה להתמקד בקליגרפיה או בציור או בשניהם ובקשר ביניהם. כמו כן, הסדנה יכול שתהיה עיונית, מעשית או משולבת.

הסדנאות מתאימות לימי העשרה או גיבוש של חברות, מנהלים, מורים ומטפלים, קבוצות שונות, אירועים, ימי הולדת, קייטנות ועוד.

אוריין עינת-צפניוק חייתה ביפן ולמדה שם את אמנות הציור והקליגרפיה הסינית יפנית. מלמדת בארץ אמנות זו מזה שנים במסגרות שונות – בקבוצות ובאופן פרטני – מבוגרים, נוער וילדים.
פרטי קשר:
לאתר של המפרסם
עינת אוריאן רמת השרון, הכפר הירוק 1

שתפו את המודעה עם החברים שלכם