טאי צ'י צ'ואן היא אומנויות לחימה עתיקה, השואבת את עקרונותיה מתאוריית היין - יאנג שמקורה בדאואיזם. זוהי אומנות פנימית - רכה, המתורגלת בצורה עדינה, זורמת ומודעת.
מתרגל הטאי צ'י צ'ואן מבקש לנטרל את השימוש בכוח של יריבו, לפני שהוא מפעיל כוח מתנגד משלו. פעמים רבות ישתמש בכוחו של היריב, נגדו.
בתרגול מושם דגש על איזון, ריכוז, הרפייה, דיוק, נשימה והיכולת להיות בנוכחות מלאה, גופנית ונפשית במקום בו רוצים להיות. התרגול משפר מאוד את הבטחון העצמי, יכולת שליטה עצמית, מיומנויות גופניות כמו שיווי משקל, קורדינציה וזכרון תנועתי וכן מעודד להשתחרר מרגשות שליליים ולחוש שלווה. חלק מהתרגול אישי וחלקו בזוגות. מגיל 35.
שלחו לי הודעה
* שם:
* טלפון:
* דוא"ל:
* תוכן:
 
מפה
לחצו להגדלה
מפעיל זה מופיע גם ב:

חדש! הצטרפו וקבלו המלצות,

הטבות ואטרקציות ישירות למייל!

מידע נוסף

נתונים כלליים
איפה?
קדימה-צורן, חנקין 1
חוגל און ליין – לימוד מרחוק
כמה זמן?
שעה וחצי
מתי?
ימי ראשון וחמישי
מגיע עד הבית?
כן
שיעורים:
מאפשר שיעור ניסיון חינם
מידע נוסף:
בית הספר מלמד באופן מסורתי אמנויות לחימה סיניות פנימיות; טאי צ'י, שינג אי ופה קואה, כאשר הדגש הוא על טאי צ'י. תלמידי בית הספר הינם מבוגרים בני +30, אשר מחפשים משהו שהוא מעבר לתנועות של הטאי צ'י, ואינו עונה באמת להגדרה של חוג. זוהי מסגרת לימוד מסורתית של התלמיד את עצמו והסביבה דרך לימוד טאי צ'י.
המונח “טאי צ’י” משמעו: “הציר העילאי”, או “הדרך הקוטבית האין-סופית” והוא מתייחס למושגים הדאואיסטיים “ין” ו”יאנג”. הדאואיזם תופס את היקום כבעל סדר קיים, המתנהל מעצמו על-פי חוקיות קבועה, ללא ישות עליונה מפקחת – “רשת ללא טווה”. כל תופעה בטבע – והאדם בתוכה – היא חלק מסדר זה, מ”הדרך”, ה”דאו”. איזון והרמוניה ביקום נמצאים בבסיס מהותו של הדאואיזם והם נשמרים באמצעות דינמיקה בלתי פוסקת בין שני כוחות מנוגדים המשלימים זה את זה ואשר קיום האחד מותנה ומושפע מקיום השני – ין ויאנג. במושג טאי צ’י הכוונה הינה: האיחוד בין שני כוחות אלה, או: הדרך האולטימטיבית של הין והיאנג. “טאי צ’י צ’ואן” משמעו: אגרוף הציר העילאי, כלומר, לחימה על פי עקרונות הין והיאנג.

“מוחלט עילאי

יש מאין נצחי

הורה נוכחות והיעדר

בתנועה מתבדל

בדומם הוא ניתך”. (טאי צ’י צ’ואן ג’ינג /ד. מיכאלי)
פרטי קשר:
לאתר של המפרסם
בית הספר לאומנויות לחימה מסורתיות קדימה-צורן, חנקין 1

שתפו את המודעה עם החברים שלכם