חוגים, סדנאות, קורסים, הפעלות, שיעורים, פעילויות אתגריות ועוד.

הגן של חייךמאת: פנינה מתוק    24.07.16

דירוג:

אגדת זן עתיקה מספרת כך:
זמן רב המתין המאמין למפגש עם המאסטר הגדול כאשר הגיע סוף סוף תורו, הוא ביקש:
"עזור לי אדוני, להשתחרר מכבלי..."
הביט בו המאסטר הגדול ושאל:
"האם אני הוא זה שכובל אותך?"
הניד המאמין את ראשו בשלילה,
"אם כך", ענה לו המאסטר -
"פנה אל מי שכובל אותך... אל עצמך!"

כולנו מתכוונים, מתפללים ומבקשים. תפילה פשוטה מלב הרוצה להשלים את עצמו. לב שרוצה להשתחרר.
אנחנו רואים את האנשים, המשתמשים בעקרונות המובילים לחיים, מלאי עניין, מלאי סקרנות ילדית, מעיזים לפרוץ מגבלות, מלאי חיות, שמחה, ספונטניות יצירתית, יופי פנימי ושלווה רוחנית.
האם אנחנו מאפשרים לעצמנו לחוות אהבה ללא פחד?
לחוש בריאות וחיבור עם גופנו, הכלי המניע אותנו?
לחבוק מלוא העוצמה?
להרגיש אחד / אחדות עם טבע הבריאה?
האם אנחנו מוכנים לחוות את זרימת המעיין, את חום השמש המאירה, את הרוח שנעה בין העלים?
האם אנחנו מוכנים להתמסר?
האם אנחנו מוכנים, יכולים ורוצים להגשים את הבקשות הנסתרות, שלעיתים קרובות,
אנחנו לא מעיזים להעיר אותן, מחשש שמא יאמרו עלינו, או מה אנחנו נאמר לעצמנו אם....
לחלום משמע להגשים.

ובכן, קורא יקר, צא מן ההגבלה הרגשית והקמצנות שהענקת לעצמך, ולמד את עצמך.
הדרך היא אינסופית..
מלאת אפשרויות והפתעות לאלה שיודעים להגיד כן בכל רמ"ח אבריהם.. חושב ופועל מתוך עקרון ההרמוניה הקוסמית.
עקרון ההרמוניה הקוסמית בנוי על רשת קווים והקשרים מחברים, ותפקידה משלים לטובת האנושות. רעיון לקידום ההתפתחות האנושית ולטובת הבריאה כולה.
כלומר, כל התפתחות אנושית תודעתית, משפיעה על ההולדה: דומם, חי צומח ומדבר.
חשבו לרגע: כשאחד מכם שלם ומשלים את עצמו, הרי מאפשר לסביבתו להשלים את חלקיה.
כל אחד ואחת מכם מחובר אל רשת זו וכל תפקידנו לגרום דרך פעולותינו: מחשבה / דיבור / מעשה להעצים את הרטט והתדר האנרגטי של הרשת הכוללת.
כיצד נוכל להשתחרר מן הכבלים ולנוע בנתיב הטבעי לנו?
כל אחד ואחת בייחודיות שמתבקשת להציג את עצמה בעולמנו?
העמיד בכתבה זו כווני מחשבה ושאלות מנחות שיעזרו, מצד אחד לנפות ומצד שני לבנות.
1. בקש את פנימיותך לשאלת רצון ההגשמה בחייך. יש לך ערך פנימי שהנך רוצה להביע בעולם העשייה.. כשהנך מחובר לערך אתה מקדם את התפתחותך.
2. בקש את האמיתות בחייך. האמיתות מחוברות עם הסכמים פנימיים עם נשמתך. כשאתה נע בתוך האמת הפנימית שלך אתה תחווה שמחה והתרחבות פנימית. כשאתה מזייף עם עצמך יופיע סבל נפשי.
3. למד להשקיף ולצפות על מחשבותיך. הכר שהמחשבות הן כעננים נעים ברוח וטבען תנועה ושינוי. הסתכל על המחשבות כשדה מלא בצבעים ומינים שונים, ואתה ורק אתה מעניק להן את כוח הבריאה והיצירה בחייך. ככל שתשתמש בכלי הצפייה, תוכל לעזור לעצמך להימנע מהזדהות מיותרת.
4. האמן בעקרון "הקו הישר". מהות הקו הישר הוא לחבר בין הרגש וההיגיון, לחבר בין הראש והלב ולהכיר שהתנהלות בחיבור זה, תקדם אותך ליעדים שבחרת. קו קצר ומהיר. מאבקים בין שני החלקים האלה, רק מסיתים אותך ומפתלים את נפשך.
5. החבר הטוב שלך הוא תת המודע שלך. תמיד פועל לפקודתך. לכן שים לב מהם המסרים החבויים של הפקודות שאתה מונע מהן. אם משהו לא מסוכרן בחייך, פרוש הדבר, שתת ההכרה שלך חושב / רואה שונה ממה שהמודע שלך פועל. הרעיון כאן הוא לזהות שישנה התנגדות חוסמת (שגם לה יש תפקיד מועיל בחייך).
השאלה שתעמיד ממולך: מה עלי לשחרר מתוכי (תפיסה, זכרון), על מנת שאוכל לנוע בהרמוניה?.
6. "דע את האויב". זהה את חולשותיך. הבן שהם מקור ממנו תוכל לשאוב את עוצמתך. חולשה אין בה רע, מלבד האחיזה וההתנהלות הפסולה דרכה. חלק זה בא לגונן עליך, או לאפשר לך הזדמנויות פז לשינון שונה והתנהלות הפוכה. לדוגמה: חולשה גופנית, מאפשרת לך ללמוד לבקש עזרה, או לגלות אמפטיה ושיתופי פעולה....דוגמה אחרת: יכולות בחסר יכולים להוליך אותך להעצמה אישית, ללימודים, לעורר בך את הרצון לעזור לעצמך ולאחרים שדומים לך.
7. המתנה הגדולה ביותר בדרך להגשמתך האישית היא ההרפיה. מוח שקט משול לגן פורח, מלא רעיונות ליישום. גלים שקטים מאפשרים לתת המודע שלך, לעזור לך לקדם את אושרך. הקדש זמן איכות לעצמך. למד להכיר את הערך שנקרא --- הרפיה. התמקד עם הנשימה שלך. המנע ממאמץ יתר.
האויר הצונן שנכנס דרך הנחיריים, והאויר החם שיוצא ומתפשט, ילמדו אותך, את מי שאתה באמת, ללא כיסויים וקליפות.
8. שנן לעצמך יום יום, את הידיעה הפנימית שאכן, הנך יצירה נפלאה. אף אחד אינו יכול לשלול את הידיעה הזו ממך. הגזלן היחיד המסוגל לזה --- זה אתה.
הרפה מן הביקורת וצא מהאשליה של המושג שנאמר: ביקורת בונה. אין ביקורת בונה. ביקורת אינה בנייה. השורש שלה זה התנשאות..... למד לסלוח לעצמך. הרי, עם יד על הלב, אתה תמיד פועל בהתאם למודעות שאתה נמצא בה. לרגשות אשם, אין מקור מחייה בקיומך העכשווי.
9. הייה פשוט. למד ושנה. בחרת לבוא אל עולמנו, כדי להכיר את היכולות שלך במערכות יחסים. הרי אתה התלמיד של החיים והחיים הם המורה שלך. האנרגיה מגיבה אל התדר הפנימי שמופעל בתוכך. הרוח החיצונית היא ביטוי הרוח הפנימית שמחייה אותך.
10. למד להאמין בעקרון היציבות המשתנה. אתה מורכב מן השינוי התמידי. יציבות אמתית מגיעה ממקור חוויתי והבנה שמשתנה בהתאם למתרחש.
היציבות מאפשרת לגידים, לרצועות, לשרירים לחוות גמישות משתנה. עם קבלת הגמישות ככלי ללימוד יציבות זורמת, הגוף הפיסי שלך מגיב ומתרפא. איבר הכבד מזרים צ'י ודם טהור אל הלב, כך שהגוף הפיסי והנפשי מתמלאים באנרגיה ובחיוניות. עקרון זה הוא מוליך חשמלי בריא אל האי וודאות שמקיפה אותנו כדרך חיים טבעית....
נתיב החיים הוא הזרמת שפע הזדמנויות יקרות לצמיחה. עליך, בפשטות של לב, להגיד פנימה, פנימה, פנימה...כן.
ראה את כל ישותך מאוחדת ושלמה --- הנך גנן מסור וחכם. השקיה תמידית של אהבה, מעצימה את שדה החיים שלך ולא רק שלך אלא את כל רשת החיבורים.
הרוח נעה באופן שווה מעל ראשינו.
לאן תפנה את התובנה ולמה תאפשר לה להשפיע --- היא בחירתך החופשית.


הכותבת פנינה מתוק מורה ומטפלת במודעות, צ'י קונג רפואי, ריפוי ושיקום אנרגטי.
הדפסת מאמר