מאמרים וכתבות

נשמה יוצרת מציאות

מאת: אורית ענבר    24.12.19
כפי שמחשבה יוצרת מציאות, כך נשמתנו שלנו ניתנת לציור וביטוי. אם נבחר לעשות זאת, סביר כי נגלה על עצמנו

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -כל החוגים והפעילויות של אורית ענבר

אחד הסיפורים שאני זוכרת היטב ממפגשי הטיפול הראשונים שלי בשיטת קולאז' הנשמה עסק ביכולת להציב גבולות. שאלתי את המטופלת שלי, מהי הדילמה שמעסיקה אותך היום? תשובתה הייתה ברורה, קונפליקט סביב הדרך בה היא מנהלת מערכות יחסים. היא מבינה (היום בצורה מודעת יותר) שדפוס קבוע לאורך חייה הניע אותה וגרם לה לתפוס תמיד את מקום המרצה, לוותר ולהיזהר בתגובות שלה עם חברות ובכלל, כדי לא להכעיס את הסביבה. היא אינה מרשה לעצמה לכעוס, אינה מביעה רגשות 'פחות נוחים' ולמעשה מרגישה שהיא מוותרת על עצמה במידה כלשהי.

 

הזמנתי אותה להתכנס פנימה ולבדוק, לאור השיחה שלנו, איזו דמות עולה מתוך המרחב האינטואיטיבי ומבקשת להישמע. לאחר כמה דקות של ריכוז פנימי הגיעה התשובה הברורה – אותה זו שרוצה להגיד "לא", שלא מפחדת. 

 

הזמנתי אותה להכין קלף ולייצר במציאות מקום לזו שיודעת להגיד "לא" באופן מוחשי. לאחר מכן, הגיע שלב העיבוד, בו היה עליה לדבר בשם אותה דמות שבקלף. "אני היא זו שאומרת די, שאומרת די לפני שיהיה מאוחר מדי וחמור מדי, זו שמרשה לעצמה לכעוס ולבטא את הכעס, באופן שכן יקבל ביטוי ולא יהרוס את הקשר. אני היא זו שכן שמחה לחברות ולא מוותרת על עצמה בדרך". המדריכה הפנימית, אותה דמות מהקלף, תהיה שם להזכיר לה גם בהמשך לשמור על עצמה בתוך קשר עם חברה או אדם אחר.

 

איפה היינו רוצים להיות.

 

מהו קולאז‘ הנשמה SoulCollage® 

את קולאז' הנשמה גיליתי לפני 4 שנים בכנס הקלפים הישראלי שהתקיים אז בזיכרון יעקב. עבורי, היה מדובר בשינוי משמעותי ביותר. בכל קלף חדש שיצרתי גיליתי חלקים חדשים בתוכי. בשיטת קולאז‘ הנשמה, אנו מרכיבים תמונה שלמה מדימויים, דמויות ורקעים על גבי קלף אחד. דימויים שגזרנו מייצגים חלקים מהאישיות שלנו. על ידי יצירת הקלפים אנו יוצרים תקשורת פנימית עם עצמינו ופותחים תהליכים של הכרה וקבלה בחלקים אלו, כחלק בלתי נפרד מאתנו.

 

בעזרת קולאז' הנשמה כל אחד יכול לגלות את האמן שבו ולהפוך לחוקר של נשמתו .יצירת הקלפים פשוטה ואינה דורשת מיומנות מיוחדת. בד בבד נוצר קשר אינטואיטיבי עם הקלפים (בדרך מובנית על פי השיטה) ואף מגיעות דרכים מפתיעות לעקוף פרדיגמות חשיבה החוסמות ומנהלות אותנו בחיי היום יום, בעזרתן אנו נפתחים ומגלים עוצמות חדשות, תפיסות, אפשרויות ופיתוח המודעות. התהליך עצמו נוגע בנימים הרגישים ביותר אך בסופו מרגיש המטופל מועצם ומחוזק.

 

סינה פרוסט ז“ל, יוצרת השיטה המוכרת מאוד בארה"ב, כינתה זאת ”מלאכת היד של החיים“. לגרסתה, החיים מורכבים באופן מודע מפיסות שאנו בוחרים ומרכיבים לעצמנו. הם לא הצטרפו לכך במקרה. בחירת הדימויים והמיון שלהם מהווים תזכורת יום יומית ליצירת החיים עצמם, לבחירת הפיסות שיתאימו יחד , יביאו שמחה וייצרו תחושת סינרגיה ושלמות בחיים.

 

איך נראית הנשמה שלכם?

 

מחברת המאמר היא אורית ענבר - מורה ומטפלת בשיטת ’איזון חיים", מנחה מוסמכת לתהליכי קולאז‘ הנשמה מטעם הארגון הבינלאומי. 

072-3250065

 

  1. TTT

    תוכן ההודעה

    test     25.12.19

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.