מאמרים וכתבות

במקרה הכינותי מראש

מאת: מערכת חוגל    16.12.18
מתי לאחרונה רכשתם מיומנות חדשה שגם חוסכת לכם כסף? כל הסיבות ללמוד אומנות ומלאכת יד דווקא עכשיו

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
מתחשק לכם לתת דרור לצד היצירתי שלכם, להעניק לילד מסגרת שבה יוכל לרכוש מיומנות שימושית חדשה או סתם לאמץ תחביב מדליק? יתכן שחוג אמנות או מלאכת יד הוא בדיוק מה שאתם מחפשים. בין אם מדובר באריגה, סידור פרחים, סריגה או ציור בצבעי שמן, רכישת מיומנות בתחום האמנות ו/או מלאכת היד היא צעד חיובי בכל גיל שהוא: רכישת מיומנות חדשה מסייעת לשמירה על בריאות המוח, תורמת לשיפור הדימוי העצמי ועוזרת ליצירת קשרים חברתיים. השאלה היחידה היא לאיזה חוג מתאים לכם להצטרף?

 

תרשום אותי - מה לומדים בחוג ציור? 

 

במסגרת חוגי ציור ורישום לומדים המשתתפים על סוגים שונים של מכחולים (והשימוש בהם), על סוגי צבעים שונים (צבעי מים, צבעי שמן וכיו"ב), על ההיסטוריה של האמנות, הציור והרישום ונחשפים למגוון רחב של מונחים כמו הצללה ונפח, פרספקטיבה, פורטרט ועוד. בחוגים שונים שמים את הדגש על נושאים שונים: ישנם המתמקדים יותר ברישום של מודל, באחרים המשתתפים מציירים בחיק הטבע, ישנם חוגים למתחילים המגיעים ללא כל ניסיון או רקע קודם וישנן סדנאות לציירים חובבים המעוניינים לשכלל יכולת ספציפית כמו רישום לצורך העניין. 

 

למה כדאי ללמוד רישום או ציור? חוג ציור ורישום יכול להוות צוהר לעולם האמנות והביטוי היצירתי וכן לשמש כמסגרת מצוינת עבור חובבי הציור והרישום שמתקשים למצוא את הזמן לעסוק בתחום באופן עצמאי. 

 

שחררו את האמן שבכם. 

 

הכי טרנדי - מה לומדים בחוג סריגה? 

 

עדות לפופולאריות האדירה שצברה האמנות שכמעט נכחדה, ניתן למצוא בעשרות מסגרות הלימוד שמתקיימות בכל רחבי הארץ. ישנם כיום לדוגמה חוגים המיועדים למשתתפים חסרי ניסיון שבהם לומדים על סריגה במסרגה אחת וסריגה בשתי מסרגות וישנן סדנאות למתקדמים, בהן לומדים למשל על סריגה של תחרה אסטונית. בנוסף לחוגי סריגה, מתקיימות בכל רחבי הארץ סדנאות חד פעמיות שבהן מתמקדים בנושא ספציפי. ישנן למשל סדנאות שבהן לומדים לסרוג נעלי תינוק או פרחים במסרגה אחת, באחרות לומדים לסרוג בבושקות בשיטת אוריגמי, יש שמתמקדות בסריגת גרביים בזוג מסרגות והרשימה עוד ארוכה. 

 

למה צריך ללמוד סריגה? פריט שנסרג בעבודת יד הוא פחות או יותר השי האולטימטיבי. הוא מביע השקעה אמיתית של זמן, אנרגיה ומחשבה. כמו כן מדובר במיומנות מקסימה שתורמת לא מעט לשקט הנפשי: לא מעט סורגים וסורגות מעידים על כך שבזמן הסריגה הם נכנסים למעין מצב מדיטציה ושלו במיוחד. 

 

נמר מנייר - מה לומדים בחוג אוריגמי? 

 

במסגרת חוגי אוריגמי נחשפים המשתתפים לטכניקות קיפול שונות ולומדים להכין מגוון דגמים מדליקים מנייר. ישנם חוגים המתאימים לילדים בגיל הרך, אחרים מתאימים לילדי בית הספר היסודי ותאמינו או לא אבל ישנם אפילו חוגי אוריגמי למבוגרים. מובן שבכל חוג רמת התכנים והקושי הטכני מותאמים לגיל המשתתפים. 

 

למה כדאי ללמוד אוריגמי? תרגול קבוע של אוריגמי תורם רבות לפיתוח המוטוריקה העדינה בילדים ולשמירה על מוח צעיר ורענן במבוגרים. כמו כן ילדים, בני נוער ומבוגרים המשתתפים בחוגי אוריגמי מדווחים על שיפור בביטחון העצמי ובערך העצמי ועל שיפור כללי באיכות החיים. מעבר לכל זה ניתן להכין יצירות אוריגמי בקלות בכל מקום שהוא, כל עוד יש איזו פיסת נייר בסביבה ולכן השתתפות בחוג אוריגמי תאפשר לכם להפוך למסמר הערב בכל אירוע שתיקחו בו חלק. אחד היתרונות המשמעותיים של חוג אוריגמי בא לידי ביטוי בכך שלאחר רכישת המיומנות הבסיסית, ניתן להתקדם הלאה לבד באמצעות ספרים או סרטוני הדרכה ולהגיע להישגים מרשימים. 

 

כמה קיפולים עושים את כל ההבדל. 

 

הפרח בגני – מה לומדים בחוג שזירת פרחים?

 

שזירת פרחים היא עולם ומלואו ורשימת הנושאים, הנלמדים בחוגים השונים שניתן להצטרף אליהם, ארוכה מאין כמוה. בין היתר בחוג שזירת פרחים ניתן ללמוד על שיטות להארכת חיי הפרחים, שזירת זר לראש, סידורי פרחים קלאסיים ומודרניים, בחירה חכמה של פרחים לסידורים שונים, שילובי צבעים נכונים בסידורי פרחים, שזירת פרחים באגרטל, שזירת זרי כלה, הכנת אריזות לזרי פרחים מחומרים שונים, עקרונות בסיסיים באמנות השזירה ועוד. 

 

למה כדאי ללמוד שזירת פרחים? אין דבר מרגש יותר מזר שנשזר בעבודת יד הניתן כמתנה. מדובר באמנות עתיקה ומיוחדת במינה, שמחברת אותנו לטבע, לפריחה ולכל מה שיפה בעולמנו. שזירת פרחים משלבת בין אסתטיקה, אמנות ועיצוב ומאפשרת לעוסקים במלאכה לבטא את היצירתיות שלהם בדרך מקורית ומרעננת. 

 

תחביב חדש בקליק – מה לומדים בסדנאת צילום?

 

קצרה היריעה מלהכיל את כל הנושאים שניתן ללמוד כיום בסדנאות צילום וזאת כיוון שישנו מגוון רחב בצורה בלתי רגילה של חוגים בתחום: החל מצילום דיגיטלי, דרך צילום סטודיו וכלה בצילום טבע או אם תרצו החל מצילום נוף עירוני, דרך צילום עיתונאי וכלה בצילום אוכל. הואיל וישנו מגוון רחב כל כך של חוגים, טוב תעשו אם לפני הרישום לחוג עליו המליצו לכם או שבו אתם מתעניינים, תבררו לעומק מה הם הנושאים שבהם הוא מתמקד והאם הוא מתאים לכם באופן אישי. 

 

למה צריך ללמוד צילום? במסגרת לימודי צילום מפתחים המשתתפים נקודת מבט רעננה על העולם שסובב אותם ורוכשים מיומנות חדשה שיכולה לשמש ככלי לביטוי עצמי. מעניין לציין כי לרוב, ככל שעובר הזמן והתהליך מתמשך, לומדים המשתתפים דברים מעניינים על עצמם, שכלל לא היו מודעים אליהם. כך לדוגמה ישנם צלמים חובבים החושפים את הפגיעות ואת הרגישות שלהם אך ורק באמצעות עדשת המצלמה בעוד שאחרים מגלים כי המצלמה מאפשרת להם להיות נועזים ופרועים.

 

הכי יפה לכם אור טבעי.

 

עשינו לכם חשק? בואו לראות מה עוד אפשר ללמוד בחוגל

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.