מאמרים וכתבות

טנטרה - כל מה שרציתם לדעת ויותר

מאת: מערכת חוגל    02.10.18
כל מה שרציתם לדעת על התורה שנולדה בהודו וכבשה בסערה את המערב. בת יותר מ-5000 שנה אך סקסית ומסעירה מת

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
אם נדמה לכם שבזמן האחרון אתם שומעים את המושג טנטרה יותר יותר - אתם לא טועים. אולי חבר מהעבודה סיפר לכם שחזר בדיוק מסדנת טנטרה במדבר ואולי זה דווקא קרוב משפחה שאמר לכם שאתם חייבים להתנסות בחוויה המיוחדת הזו. יכול מאוד להיות שאפילו בן או בת הזוג רמזו שיהיה נחמד לבחון את השיגעון החדש-ישן הזה ומפה לשם התעוררה בכם הסקרנות.

 

חוששים? מסוקרנים? מפקפקים? רבות מהגישות הרווחות באוכלוסייה כלפי השיטה העתיקה, מקורן בבורות ובדעות קדומות חסרות כל בסיס. לחשדות כלפי העוסקים במלאכה מצטרפות כמובן לא מעט סטיגמות שליליות הנובעות מהגישות השמרניות כלפי מין ומיניות הרווחות במחוזותינו. מעוניינים ללמוד דבר או שניים, להחכים ולעשות קצת סדר בדברים? קבלו את כל מה שאתם צריכים לדעת על טנטרה. כי אם אתם מעוניינים להצטרף לאיזה חוג חדש ולהעשיר את החיים שלכם, אין זה מן הנמנע שחוג טנטרה הוא בדיוק מה שאתם מחפשים.

 

גלו עוד קצת על "האחר המשמעותי" שלכם

 

טנטרה על קצה המזלג
כמו הרבה דברים טובים, גם הטנטרה החלה את דרכה בהודו הרחוקה, כשפירוש המילה "טנטרה" בסנסקריט הוא "הרחבה" או "מארג", במובן של "אוסף שיטות משדות שונים המיועדות להביא את האדם להארה". בשפה פשוטה טנטרה היא דרך חיים, השקפה ותפישת עולם לפיה הכול קשור בכול. יחסי הגומלין וריבוי הקשרים בין התופעות שמתרחשות סביבנו בכל רגע נתון יוצרים מארג סבוך ומורכב שקשה להבחין בו. מארג זה מאפשר לנו "לצאת מתוך גבולות עצמנו" ולהרחיב ולהעשיר את ההוויה שלנו אל מעבר לסביבה המיידית שעוטפת אותנו. לפי האמונה הטנטרית, ניתן להגיע להארה רוחנית על ידי חשיפת האדם לכוחות האלוהיים שביקום ושחרור הכוחות הכלואים בו. באופן ספציפי הגישה שמה את הדגש על הקשר המיוחד שבין הגוף לנפש.

 

במסגרת ההינדואיזם הטנטרה נחשבת לייחודית מאוד, בין היתר בשל התייחסותה למיניות: הטנטרה רואה במיניות כלי רב עוצמה הנחוץ להתפתחות הרוחנית ולפיכך מעניקה לגיטימציה רבה לעיסוק במיניות. זאת כמובן, בניגוד לגישות רבות הרואות במיניות וביצר המיני מכשול או גורם מפריע, העומד בין האדם להתעלות הרוחנית. כמו כן הטנטרה מתמקדת בשיתופיות ובזרימה האנרגטית בין השאקטי (האנרגיה הקוסמית הנקבית) לבין השיווה (האנרגיה הקוסמית הזכרית). זאת בניגוד לזרמים הינדיים רבים המתמקדים באנרגיה הזכרית בלבד.

 

הטיפול שמעולם לא חשבתם עליו.

 

האם מדובר בשיטת טיפול?
לאורך ההיסטוריה עברה הטנטרה לא מעט גלגולים ומטבע הדברים התפצלה להרבה מאוד זרמים ככל שהתפשטה. בגלגול המודרני שלה, הנפוץ כיום ברבות ממדינות המערב וגם כאן בישראל, הטנטרה משמשת לא אחת ככלי טיפולי לכל דבר ועניין. בין היתר הטנטרה משמשת כיום ככלי המאפשר למטופלים להתמודד עם טראומות מן העבר שגרמו לפגיעה בתפקוד המיני, במערכות יחסים ובבריאות הכללית. בנוסף, נעשה שימוש בטנטרה ככלי במסגרת של טיפול זוגי: תרגול של טנטרה בזוג מחזק את הקשר הרגשי בין בני הזוג, מעמיק את הקשר המיני ובמקרים רבים מסייע למטופלים להיחלץ ממשברים לא פשוטים בזוגיות.

 

יחד עם זאת, חשוב לציין, כי השיטה מתאימה לכל אדם באשר הוא המעוניין להתחבר לאנרגיה המינית שלו ולכל זוג שמעוניין לחזק את הקשר, ללא קשר לבעיה, קושי או משבר.

 

מה עושים בחוג טנטרה?
טנטרה ניתן לתרגל לבד, בזוג או בקבוצה, במסגרת של קורס בן מספר מפגשים קבוע מראש, של סדנא חד פעמית או של חוג. בניגוד לעבר, נכון להיום ישנם לא מעט מדריכי ומורי טנטרה הפועלים בישראל, המציעים מגוון רחב של אפשרויות למתעניינים. כך לדוגמה ישנן מסגרות המתאימות לגברים בלבד, המעוניינים בטיפול אישי במטרה לפתור קונפליקטים אישיים הקשורים במיניות ולעומת זאת ישנן סדנאות שמתקיימות לאורך סוף שבוע אחד המיועדות לזוגות המעוניינים להתנסות במין טנטרי בחברת זוגות אחרים.

 

ישנן גם מסגרות בהן המשתתפים נפגשים אחת לחודש במהלך מספר חודשים, כשבכל מפגש מתמקדים בנושא אחר: מיניות ואנרגיית החיים, אהבה ומדיטציה, איזון רגשי, אינטימיות, תרגילים טנטריים ועוד. הטנטרה מקיפה נושאים רבים הקשורים במיניות ובניגוד לדעה הרווחת, ישנן גם מסגרות שבהן כלל לא מקיימים יחסי מין. ישנן למעשה גם לא מעט מסגרות של חוגי טנטרה וסדנאות טנטרה שבהן המשתתפים נותרים לבושים לאורך כל המפגשים ובעיקר מתרגלים נשימות.

 

שילוב גוף ונפש.

 

לאור כל זאת, אם אתם מעוניינים ליהנות מטעימה קטנה לפני שתחליטו אם מתחשק לכם לקפוץ למים העמוקים, נמליץ לכם ליצור קשר עם מספר מורים או מנחים בתחום הטנטרה ולהתעניין בקשר לאופי הקורס, החוג או הסדנא שהם מעבירים. המבחר כיום רב מתמיד ולכן אין לנו ספק ולו הקל שבקלים שתוך זמן קצר תמצאו את המסגרת המתאימה לכם באופן אישי. בהצלחה!

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.