מאמרים וכתבות

פגישה עיוורת/פגישת היכרות ראשונה – ארגז כלים

מאת: שולה קסם שירן    02.03.15
פגישה עיוורת/פגישת היכרות ראשונה – ארגז כלים אם החלטתם לצאת ל-DATE, לפגישת היכרות עם מישהו/י שטרם

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
פגישה עיוורת/פגישת היכרות ראשונה – ארגז כלים.


אם החלטתם לצאת ל-DATE, לפגישת היכרות עם מישהו/י שטרם נפגשתם, בוודאי קיבלתם את ההחלטה לאחר שאספתם אודות המועמד/מידע ועל סמך המידע הזה ראיתם בו או בה מועמד והחלטתם לעשות את הצעד של ההיכרות הראשונה.


נכון שעדיין אינכם יודעים למה בדיוק לצפות, אבל מהיכרותי עם פנויים/ות שיצאו לדייטים מסוג זה הרי שהם היו עסוקים בעצמם לפני המפגש, מפעילים את הדמיון איך הוא או היא ייראו (גם אם צפו בתמונה) מתכננים כיצד להקיף את עצמכם בחומות מגן, פן, חלילה תתאכזבו או תיפגעו, לפעמים גם מכינים פתח מילוט. חושבים על כל הדייטים שהיו ושלא הביאו לשומקום. הנשים מביניכם עסוקות בטיפוח המראה, אולי יוצאות למספרה, מטפחות גם את הציפורניים ומתאפרות בקפידה, משקיעות מחשבה בבחירת הלבוש. אם אלה גברים אזי בודאי יש איזו התרגשות קלה בבטן, מדמיינים כיצד היא תיראה, מה עלי לומר כדי להקסים אותה. גם הגבר בוחר את הבגד שבו ייראה מושך או מה שהוא חושב שעליו לשדר כדי שהיא, המועמדת תרצה בו, בסך הכול שני הצדדים משקיעים מחשבה וזמן כדי להרשים מצד אחד, מצד שני כל אחד מהם מביא איתו את העבר שלו ואת אוסף הזיכרונות מפגישות היכרות קודמות, את החששות, לפעמים הפחדים – בעיקר מאכזבות וגם את התקוות.


אין לומר שהלבוש והאיפור לא חשוב, אבל אם תצטיידו בארגז הכלים שאותו תביאו לפגישה, התוצאה תהיה הרבה יותר טובה במקרה החיובי, והרבה פחות מאכזבת ומותירה משקעים במקרה השלילי. מה יש בארגז הכלים? לפני המפגש – מדיטציה, ניקוי ראש מכל הזיכרונות מפגישות קודמות שכשלו, מכל מחשבה שלילית, היצמדות למחשבה חיובית. נשימות עמוקות - 10 לפחות כפי שאתם למדים בשיעורי התעמלות למיניהם – נשימות ארוכות מהפה ונשיפות ארוכות דרך האף. תנסו להרגיש כיצד הבטן והסרעפת מתמלאים בחמצן. לאחר מכן שימו עליכם בגד קל, לא חגיגי מדי לא פשוט מדי, משהו שמייצג אתכם ביום יום, גשו למראה, הביטו בעצמכם, צבטו את הלחיים וחייכו. צאו ברגל ימין בטוחה, ואמרו לעצמכם: "העתיד שלי בידיי, ואני אבנה אותו לכיוון שנכון לי".


בעת המפגש – בואו למפגש שמחים, קלילים, ושבו נינוחים והביטו ליושב מולכם בעיניים. התמקדו בו, הקשיבו לו, שאלו את השאלות הנכונות בזמן הנכון והימנעו מלספר על בני הזוג שלכם לשעבר, לפחות בשלב הזה. אם הפגישות איתו או איתה לא ימשיכו, אז זה לא משנה דבר ואם הקשר יתפתח יהיה לכם מספיק זמן לספר על עברכם. השתדלו לפתח שיחה בנושאים כלליים, תחביבים, דעות פוליטיות, המשפחה שלכם והעיסוק שלכם. אלה הנושאים שצריכים להיות שם.


שיחה על נושאים אישיים – לא בפגישה ראשונה. כל העת הקרינו שמחה וקלילות, כשאתם מתמסרים ליושב מולכם ומאזינים.


מה לא לעשות לא חוקרים, לא חופרים ולא מעבירים ביקורת.


נשים – הפגינו נשיות ורכות. הביעו אמפטיה והתעניינות בכל אשר יאמר.


גברים – הפגינו בטחון וגבריות. הביעו עניין והקשיבו במסירות.


אם באתם לפגישה פתוחים באמת להכיר בן או בת זוג, ללא השוואה לכישלונות העבר, ללא חשדנות יתר ועם הרבה נכונות, ואם הבאתם אתכם את ארגז הכלים הזה - מובטח לכם שתצליחו.

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.