חוגים - סדנאות, קורסים, הפעלות, שיעורים, פעילויות אתגריות ועוד.

מידע למפרסמים חדשים
מאמרים וכתבות

חשבתם פעם להיות קוסמים?מאת: ענבל    04.09.14

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
עולם לימוד הקסמים אינו מרשים ומלהיב במבט מבחוץ בלבד. עבור ילדים ומתבגרים, הוא טומן בחובו יתרונות ומעלות אין ספור, שכל הורה שואף להעניק לילדיו. לימוד הקסמים והאימון עליהם, מהווים בעצם גם לימוד ואימון באמצעותם. תכונות רבות נדרשות על מנת לבצעם, ביניהן זריזות ידיים, קואורדינציה מצוינת, יכולות ריכוז גבוהות, משמעת עצמית וריסון. תוך כדי החוג של קליוסטרו, משפרים תלמידיו את כלל היכולות הללו ועוד הרבה אחרות. ההתפתחות האישית והחברתית של הילדים מואצת, וכך גם שיפור יכולת הלמידה העצמית, העמידה מול קהל והביטחון העצמי שלהם. חווית הכישלון המתלווה לניסיונות החוזרים והנשנים לבצע קסם שנלמד, מעניקה ידע והבנה אודות הצורך והתרומה של התמדה ונחישות, כמו גם אודות חשיבות התכנון המוקדם. בעקבות חוויית ההצלחה שלאחריהם, חשים התלמידים סיפוק והנאה גדולים, שמגמדים את הקושי שהיה כרוך בהגעה אליהם.


כל התהליך המתואר תורם רבות להתפתחות הילד, ומאפשר לו לנצל את התכונות החשובות שפורטו, גם בתחומים רבים אחרים בחייו. אלו כמובן, יעניקו לו את הבסיס החיוני והטוב ביותר להמשך הדרך בעולם הקוסמים, אם בכך יבחר. גם עבודתם של גדולי הקוסמים בעולם, כמו הארי הודיני האגדי, התרכזו בשיפור יכולות, מחשבה רבה ועבודת הכנה מדוקדקת. אמנם בשביל להגיע לרמה הגבוהה ביותר, צריך לעבור מסע של אלפי קילומטרים, אך יש לזכור שגם הוא, כמו כל מסע אחר בחייכם, מתחיל בצעד קטן אחד.


לפני שנים רבות, החל קליוסטרו את דרכו בעולם הקסמים – העולם אשר שבה את ליבו. את מה שלמד בעצמו במהלך כל חייו, הוא היום מלמד אחרים. בחוג הקוסמים הטוב בישראל, חושף קליוסטרו בעיני תלמידיו – ילדים ונוער – את רזי המקצוע. החל מהקסמים הפשוטים ביותר, ועד לאלו שלא היו מביישים את הקוסמים הגדולים בתבל.


קליוסטרו לא ישכח לעולם את היום בו בפעם הראשונה הציג בפניו דוד יצחק קסם, באותם רגעים חש כאילו העולם כולו מואר וזוהר. מאותו רגע ואילך לא הפסיק להקסים אנשים סביבו והפך לקוסם מקצועי למרות שההתחלה לא הייתה קלה כלל. כילד, קליוסטרו היה 'חנון' ותמיד כשדיבר עם בנות קצת גמגם, היה לבוש מעט שונה מכולם – בקיצור ילד מיוחד ויוצא דופן. בזכות הקסמים הוא הצליח לגרום לילדי כיתתו לראות אותו, להביט בו בעיניו ולהתייחס אליו כחבר. הוא שלף מטפחות צבעוניות, העלים קלפים, הוא הצליח להקסים אותם. אלה היו ימים בהם עדיין לא היה אינטרנט או טלוויזיה, קליוסטרו, בעזרת דודו, התחיל להעמיק בספרי קסמים, ללמוד עוד ועוד, להתפתח ולהעמיק בתחום.


ילדכם יקבלו בחוג יחס של אהבה והקשבה, עליהם מבסס קליוסטרו את דרכיו בחייו האישיים והמקצועיים כאחד. בסיומו, יוכלו בוגריו להמשיך ללמוד ולפתח עצמם דרך אתר האינטרנט העומד לרשותם בכל עת. בזה האחרון ימצאו מידע אודות הקסמים שלמדו, פרטים וסיפורים מעולם הקוסמים ואף קשר ישיר עם קליוסטרו עצמו, בכדי להתייעץ ולשאול שאלות.

  1. רעיון מעולה

    לא חשבתי על זה - זה פשוט פתח לי את העיניים- הילד שלי לא הסכים ללכת לשום חוג וזה סוף סוף פתרון יצירתי וחינוכי. איזה כיף- תודה רבה על הככתבה.

    רונית     14.09.14

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.