מאמרים וכתבות

עוד סיבה או שתיים לפרגן לילד שלכם בחוג חדש

מאת: ענבל סילברה    25.08.14
הידעתם? שבעזרת 30 דק' לפחות של משחקי חשיבה ביום, הילד שלכם יהיה בעל אינטליגנציה גבוהה יותר.

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
הידעתם? שבעזרת 30 דק' לפחות של משחקי חשיבה ביום, הילד שלכם יהיה בעל אינטליגנציה גבוהה יותר, קשב וריכוז גבוה בכיתה ובהכנת שיעורי הבית, זריזות מחשבתית ויכולת קבלות החלטות טובה?


הרעיון המרכזי הניצב מאחורי שיטת אימון המוח ע"י משחקי חשיבה, הוא שיפור ופיתוח מיומנויות חשיבה ולמידה אצל ילדים בעזרת משחק, לבד או תוך דינמיקה חברתית אשר משפרת יכולות נוספות ומדהימות בקרב הילדים.


בעשור האחרון נעשו מחקרים רבים בנושא אימון המוח המצביעים כי אימון מוח מכוון עוזר לכל התפקודים הקוגניטיביים העיקריים - זיכרון, התמצאות מרחבית, כושר קבלת החלטות ועוד.


בגילאים מבוגרים יותר אפשר להרגיש ירידה במהירות השליפה, בזיכרון שמות, קושי במציאת חפצים, לא זוכרים איפה הנחנו את המשקפיים או האם כיבינו את הדוד. היום יודעים על סמך מחקרים שהירידה ביכולות הקוגניטיביות מתחילה בפועל כבר בגילאי השלושים, מתחילים להרגיש אותה בגילאי הארבעים ומוכנים להודות בה רק בשנות החמישים. אימוני מוח סדירים יעילים והכרחיים גם לאנשים צעירים וגם למבוגרים כדי לשפר את העתודות המוחיות שלנו.


תרומתו של המשחק להתפתחות הילד נחקרה רבות על ידי חוקרים שונים ומנקודות ראות שונות. למשחק תרומה מהותית לעולמו הרגשי של הילד, להתפתחותו החברתית ולהתפתחות החשיבה.


התאוריות והגישות השונות בתחום ההתפתחות הרגשית הדגישו את חשיבות המשחק כמפחית חרדות, כמפיג מתחים וכמאפשר שחזור של מציאות בהתאם לסכמות ורעיונות חדשים.

לדוגמה: ילד שפוחד ללכת לרופא משחק כאילו הוא רופא. על-ידי ההתנסות בתפקיד שממנו הוא חושש, הוא לומד לשלוט ברגשות הקשורים למצב המאיים ולהתמודד עם החרדה.


חוקרים מתחום הפסיכולוגיה החברתית והסוציולוגיה ייחסו חשיבות מרכזית להתנסות של הילד בתפקידים חברתיים שונים בזמן משחק. בדרך זו הילד לומד את התפקוד החברתי בתרבות שבה הוא חי, רוכש מיומנויות חברתיות ומתרגל אותן, לדוגמה: הורה, שוטר, חנווני. ילדים מרחיבים בכך את יכולתם לפעול בהדדיות, לנהל משא ומתן, לתת הסברים לשותפים וכו'.

בתחום הקוגניטיבי, המשחק הסימבולי הוא אחד האמצעים החיוניים להתפתחות חשיבתו הסימבולית של הילד. זאת, בצד השפה, האמנות, הקריאה והכתיבה.


משחקי חשיבה הם כלי לימודי רב עוצמה אשר באמצעותם ניתן לפתח אצל הילדים יכולות חשובות, אשר ילוו אותם במהלך חייהם, כגון:


א. ריכוז

ב. סבלנות

ג. יכולת תכנון

ד. קבלת החלטות

ה. היגיון

ו. חשיבה דו צדדית

ז. ספורטיביות והגינות

ח. התמודדות עם הפסדים

ט. קבלת אחריות

י. זריזות מחשבתית


כפיפות בטן אתם מקפידים לעשות כדי לשמור על בטן מעוצבת, מרימים משקולות כדי לנפח את שרירי היד? עושים הליכות כדי לשפר סיבולת לב ריאה? ומה עם המוח שלכם? חשבתם פעם לאמן גם אותו?

  1. IZonckvVjq

    VwXjqP http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

    Mark     10.02.16

  2. IZonckvVjq

    VwXjqP http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

    Mark     10.02.16

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.