מאמרים וכתבות

צ'י קונג מנוף לתנועה בהרמוניה

מאת: פנינה מתוק    18.10.11
צ'י קונג—מנוף לתנועה בהרמוניה שלום לך ציפור שיר, יונק דבש.שירי לי שיר זמר, שירים מלאי צבע,טעם,

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -כל החוגים והפעילויות של פנינה מתוק

מי מאיתנו אינו חווה כאב הגדילה במערכות היחסים..עוברות, לידה, ילדות, נערות, בגרות,וזקנה.מחזור חיים.יום יום. יום יום מחדש.לפעמים קל ולפעמים קשה, פעם זורם ופעם תקוע.
תמיד נחווה את השפעת התנועה במערכת הכי קרובה אלינו -הגוף שלנו. כלי ההנעה הטבעי.
הרבה שיטות ניסו את חשיבתם הטובה למען הבנת מערכות יחסים ושיפורם לתקשורת בונה.
כאן אחשוף בפניך, את השפעת התנועה שמגיש הצ'י קונג בדרכו הצנועה, הרכה והאינטימית כל כך.המקום שאליו אני שואפת להניע ,הוא אל תנועת תמיכה והזנה ,תנועה שתאפשר לרגשות לנוע ולהשתחרר ברוך, תנועה שתניע בתוכי חוויה של דו-שיח תומך באיברי הגוף, ומכאן בניה של אמון בזרימה הטבעית..הטאו.
הנושא הניתן מגדיר בתוכו שתי תנועות שמתחככות אחת בשנייה. לפעמים נוגעות ולפעמים מתרחקות . לפעמים מרגישים קרוב ולפעמים תחושת הפרדה.בכל תנועה מאין זו ישנם שפע של הזדמנויות להתבוננות. קרוב, רחוק,שמירת מרחק, תיחום,הפרדה, התרחקות על מנת התקרבות.
תנועה זו מתנהלת באמצעות דו-שיח אינסופי בין שתי אנרגיות שנקראות---יין ןיאנג. הכוח הנקבי והכוח הזכרי. במערכות יחסים הן משתקפות בדו-שיח בין האנרגיה הזכרית [האבא] לבין האנרגיה הנקבית [האם] כשמתנהלת הכלה טבעית של שתי תנועות אלו, מתחילה זרימה של כבוד ורצון לצמיחה של שני הצדדים .הרצון לשליטה או לוויתור על מנת לחוות מקום אישי בטוח, מצטמצם, עד לאפשרות לבנייה של מקום אישי באהבה ללא התניה. הזכרי מכיל בתוכו את הנקבי ומאפשר לה התבטאות הכוונה וממנה צמיחה , והנקבית מכילה את הזכרי ומאפשרת בתוכה פריצה וההעצמה. בזמן התקרבות ישנו חיכוך שתורם לתנועה חדשה ושינוי. התנועה נעה מתוך המעגל, כלפי מעלה ותנועה ממולה נעה כלפי מטה. מצב זה יוצר טרנספורמציה בתנועה, במשתנה האינסופי.
כך נולד מצב של צמיחה שמאפשר גדילתו של כל צד.
במודעות רגילה, אנחנו תופסים עצמנו כנבדלים. אני זה אני , אתה זה אתה..וזה אמנם נכון בחלקיותו.
הצ'י קונג פותח רובד נוסף ומעמיק בתנועתו. הכול קיים בתוכי.. אני נקבית ומתקיימת בתוכי אנרגיה זכרית.. אני זכרי ומתקיימת בתוכי אנרגיה נקבית.ולכן, אני בעל הסמכות להנעת התנועה שמשפיעה על חיי מפנים אל חוץ וחוץ אל פנים.
בגוף האדם התנועה נעה זה מול זה, זה בתוך זה, ומשתנה במעגליות עם גלי התנועה.
זאת אומרת, האיברים החיצוניים שבגופי, מסמלים אנרגיה זכרית .האיברים הפנימיים הם הביטוי הפיסי של האנרגיה הנקבית.תמיד מתנהל דו שיח משתנה בהתאם להעמדת החלקים.
לדוגמא,הראש מול בית החזה הוא יאנג , ובית החזה יאנג לעומת הבטן. אברי העיכול הם ייני לעומת מעטפת העור, הגב יאנג והלפנים הוא יין וכן הלאה. הבנה זו מוליכה ללקיחת האחריות בבחירת התנועה שאני נע איתה . איפה שאני מונח יש ממולי כוח נגדי פעיל ומשתנה וגם אני משתנה בהתאם.לכן יש לי יכולת טבעית להניע את ההעמדה שבחרתי למקום העמדה אחר לאיזון תנועתי. כל תנועה ביחסיות שלה של יין ויאנג ,משפיעה על סביבתה ומושפעת. לכן עלי לנוע עם הגל וללמוד את תנועתו וכך אני נע עם חוק הזרימה שבטבע.
שתי כוחות אלה יין ויאנג הולידו באמצעות החיכוך את אנרגית הילד. בצ'י קונג משתקף בתנועתו ביסוד העץ.
המטרה של תנועת צ'י קונג ליצור באמצעות התרגילים הפסיכו פיזיים, דו שיח שמוביל להרמוניה בין כל התנועות השונות שמתקיימות בגוף הפיסי , ובגוף הרגשי.
איך נפעיל תנועה זו להרמוניה?. כאן נעמיק בתנועת היסודות שמהם אנחנו מורכבים.היכן אותן אנרגיות מתקיימות בגוף הפיסי?

יסוד האש,אנרגיה זכרית ,בגוף, השפעתה על הלב וכלי הדם. יסוד המים אנרגיה נקבית, בגוף השפעתה על הכליות והשלד. האנרגיה הנקבית שואפת כלפי מעלה, מזינה את האש והאש מניע את המים. תנועה זו מכילה בתוכה את יסוד העץ,בגוף, השפעתה על הכבד, כיס המרה והעיניים, אנרגית הביטוי של הנוער, הרצון להניע את העצמי ולמצוא מקום אישי. האנרגיה של האש, נעה במעגליות כלפי מטה, אל אנרגית המתכת.בגוף, קשורה אל תפקודי הריאות והמעי הגס,קשורה לתהליך הנשימה ולזיכוך והפרדה בין טפל לעיקר.אנרגיה זו בתנועתה יוצרת גבולות ותיחומים לאנרגית העץ.ומכאן אל יסוד האדמה. בגוף האדם, האיברים הנשלטים טחול וקיבה . אנרגיה זו מלמדת אותנו בתנועתה הטבעית הכלה ועיבוד רגשות ותהליכים שאנחנו חווים בחיינו.
הפעלת התנועה הרכה עם הגוף עם התנועה הטבעית של כל איבר ולמידת החיכוך בהקשר לאיבר שלידו, פותח ערוץ חדש לתקשורת , טבעית זורמת בבנייתה.ז"א כיש כאב באיבר, או כל סטייה בגוף, נבין שפעלנו כנגד התנועה הטבעית, שכן מכלול האיברים בגופנו קשורים במעגליות נצחית. באמצעות תנועת הצ'י קונג נחזור ונזין בתנועת התמיכה.

לכל הפעילויות של פנינהhttps://www.hoogel.co.il/Content/CustomerAdvertisement.aspx?CustomerId=12538
  1. לחייך בתנועה

    מערכת חווה רכות בזרימה. הגעתי לשיעור צ'י קונג, כשגופי , כבד ומתוח ונפשי כמהה לרגיעה. חשבתי שלא אוכל להתנועע ולהפעיל את גופי. אך.... התנועה הרכה והזרימה בשיעור מלאו והניעו את גופי אחרת מן המוכר לי.... חוויתי, כיצד כל חלק מגופי מזמין את חלקיו העוטפים להרמוניה ולקלות מירבית. תחושה של התרחבות מלאה אותי. המתח התפוגג כמו לא היה. האיברים התמלאו בתחושה של זרימה ורעננות. ליבי התמלא...בשמחה. כשיצאתי מהשיעור, שעה יקרה של אימון, הרגשתי רגועה ונינוחה, כשקורי פז מחזירים אותי ברכות ליום מחייך ומבטיח. תודה לך מהדסה אושרי מנחת קבוצות סמינר לוינסקי

    הדסה     14.02.17

  2. זן השראה

    זכות גדולה וחוויה עמוקה, מענינת ומעוררת השראה להיות נוכחת לצידך. פשוט אשה מרשימה בעלת יכולות מנטליות רבות שקצרה היריעה מלפרטן. וכל זה מתוך הפתיחות לרעיונות חדשים והבנת הדברים לעומקן, וכך הנך מזינה את כוח החיים שלך ושל הסובבים אותך. תודה שירית

    שירית     12.06.17

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.