חוגים - סדנאות, קורסים, הפעלות, שיעורים, פעילויות אתגריות ועוד.

מידע למפרסמים חדשים
מאמרים וכתבות

מצוי או רצוי סיסמאות או תוצאותמאת: הילה קנר    07.02.11

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
הכרתי אדם לפני כמה חודשים, מכר בעבודתי , אשר חידד לי, או יותר נכון לומר - האיר לי את מהותי כמאמנת בעולם הכושר - ידיעת המסתורין שמאחורי אורח חיים בריא, טוב ומספק, ידיעה זו תמיד הייתה במודעות אך לא על קצה הלשון.

אנחנו כבני אדם, יצורים ששואפים לשלמות ,אך כל אדם רואה את השלמות באופן שונה, יש אדם אשר שואף לבריאות מושלמת, יש אדם ששואף למראה מושלם ואסתטי, יש אדם ששואף להרמוניה, זוגיות טובה וחיי משפחה יציבים.
בסופו של דבר כולנו אידיאליסטים ששואפים לשלמות.

כאשר אפגוש מתאמן, בין אם אנו מכירים ובין אם לא ,כשרצונו הוא יעוץ מקצועי והכוונה, אשאל אותו מה עובר עליו בחייו?, מה הנפש מספרת?, אם ישנן בעיות שתלויים בגורמים סביבתיים או שמא בינו לבין עצמו?. כי כאשר הנפש אינה פנויה לפעילות גופנית והדרך אינה פנויה גם האימון הכי עצים בעולם אינו יטיב עמו ואפילו יכול לגרום לתסכול וייאוש ולכן צריך להתבונן בעיני האדם שמולך.
לאחר מכן אשאל מה מצבו הבריאותי ,אם ישנם פציעות מן העבר ,מחלות כאלו או אחרות, שימוש בתרופות בעבר וכיום וכמובן אם ישנם כאלו אבקש להיוועץ ברופא במטפל במידת הצורך .
בשלב הבא, ארצה לדעת מה התפריט היומי שלו ,מה עיקר המזון שאותו הוא צורך,.אם ידוע על חוסר בויטמינים או מינרלים שונים.
אף על פי שכולם בני אדם, כל אחד מאתנו נולד במבנה גוף אחר (אקטומורף*, מזומורף*, ואנדרומורף*), מה שגורם לתוצאות האימון להיות שונות לעיתים.
הדבר המשמעותי ביותר אצל רוב האנשים - כמות השומן, כולנו נולדים עם תאי שומן בכל גופנו, מה שקובע את מגמת ההשמנה שלנו היא כמות תאים כאלה באזור נתון, את זה לא ניתן לשנות, אך את נפח התאים ניתן לשנות ע"י ירידה במסת השומן - הצרת היקפים, ירידה בהצטברות נוזלי הגוף ועוד. לכן אנו צריכים לראות מה הן נקודות החולשה מצד אחד ומצד שני מה היא הנקודה החזקה ביותר אשר ניתן לנצלה מבחינת פניני התזונה(פחמימה, חלבון, שומן).
ישנם שלושה שלבים, אפשר לסווג אותם כאבני דרך לתחום הכושר בפרט ולחיים בכלל, וככלי ליצירת תקשורת: הכרה, הפנמה ויישום.
לאחר שעברנו את שלבי ההכרה וההפנמה, מגיע שלב היישום, בתחום הכושר זהו השלב הפרקטי, שבו אני שואלת את המתאמן האם הוא איש של סיסמאות או תוצאות? האם יש לו מטרה ברורה לנגד עיניו? או שהוא נמצא באפלולית ומחפש מי שיאיר לו את הדרך?
אז כשאנחנו חדורי מוטיבציה ובעלי שאיפה לשלמות בצורה הכי אידיאלית שניתן אנחנו מציבים יעדים - כמה מסת שריר אני רוצה להעלות? אילו היקפים הייתי רוצה לראות? כמה אחוזי שומן אני רוצה להוריד? האם המטרה היא שיפור בריאות או שמירה על הקיים? אולי מטרה הישגית או תחרותית? או סתם בשביל הכיף?.

לסיכום, הפעילות הגופנית היא המנה העיקרית ולה הרבה מרכיבים, ולמתכון ישנו הרבה שלבים שיכולים להיות קלים לביצוע במידה ונשארים צמודים להוראות ולכמויות המומלצות, למרות שברוב המקרים הצורך בהכוונה נכונה ומדויקת ואכפתית הינו קריטי.

  1. תגובה מקולגה

    פנינים!!!! כ"כ מזדהה עם מה שכתבת. מרגישה גם סוג של שליחות מעצם תפקידי כמאמנת כושר ואכן מרכיבים רבים ושונים ולרוב לא ניתן להגיע לכולם. אנחנו התמיכה וההכוונה הנכונה כשעובדים בהקשבה ובאהבה גדולה. אדוה

    אדוה קרן חיים     22.01.12

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.