מאמרים וכתבות

ללכת את החושים

מאת: יהודית זוהר    24.01.10
הליכה היא הפעילות הנפוצה ביותר, האוטומטית ביותר, שהמודעות אליה היא הנמוכה ביותר

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.


 

  שלח לחבר

שלח את המאמר ל -
ללכת את החושים

מהי הליכה?
שאלה מוזרה!?
הליכה היא הפעילות הנפוצה ביותר, האוטומטית ביותר, שהמודעות אליה היא הנמוכה ביותר. הדעה הרווחת היא שהליכה היא פעילות בריאה, אירובית, ככל שהיא מהירה הרי זה משובח ושהליכה של פחות מ-30 דקות חסרת משמעות.

והאמת:
הליכה היא אכן פעילות שעשויה לשפר בריאות, אבל לא בכל תנאי. כאשר ישנן מגבלות אורטופדיות כגון בעיה בברכיים, לדוגמה: הגבלה ביישור, שינויים מפרקיים בירכיים, כאבים בכפות הרגליים, ההליכה תנציח את הבעיות ואף עלולה להחמיר אותן, כי כל צעד מעורר את הבעיה.

הליכה מהירה ומאומצת מאוד, בעיקר לאחר תקופת הפסקה, מתבצעת על מערכת מוטורית (עצמות,שרירים,גידים,עצבים, הספקת דם) שאינה מותאמת למאמץ ומעוררת כאבים שהם מערכת ההגנה של הגוף, ואם ממשיכים ללכת יכולות להיווצר חבלות של שימוש יתר. תהליך הריפוי עלול להמשך שבועות עד חודשים ולעיתים נזקים בלתי הפיכים.

הליכה כפעילות אירובית המשתמשת בחמצן כמקור ליצירת אנרגיה, היא הטובה היותר כיוון שזו פעילות שניתן לבצע לאורך זמן, כמעט בכל גיל ובמצבי בריאות שונים. אבל יש לדעת שהתהליך האירובי מתבצע בדרגת מאמץ קבועה ברמה בינונית. ומאמץ נשימתי שניתן להתמיד בו לאורך זמן.

הדבר החשוב ביותר בשימוש בהליכה כפעילות גופנית , הוא ההתמדה. בערב כשבאים הביתה, להניח תיק, להחליף נעלים, ולסגור דלת מאחוריכם. גם אם יש רק 10 דקות פנויות בלוח בזמנים.

ומעל לכל, ללכת לבד ולהקשיב לגוף.

  הוספת תגובה חדשה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של חוגל
לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.